město Úštěk

Jezero Chmelař

Díky obchodu s chmelem Úštěk ve středověku závratně zbohatl a na svého šestisetletého chlebodárce místní nezapomínají ani dnes. Když na místě středověkého Velkého rybníka na začátku 60. let vzniklo zatopením oblasti „jezero“, pojmenovali ho příznačně Chmelař. V pivu se tu koupat sice nebudete, ale obrovská vodní plocha (+ dvě písečné pláže a sportovní vybavení kempu s možností ubytování ve stanech i v chatkách) vás v horkém létě osvěží zaručeně.

Vstup na pláže je sice placený, když vás ale přestane bavit vyhřívat se v rozpáleném písku, můžete si zpestřit odpoledne vyjížďkou po jezeře. V areálu kempu vám půjčí lodičku i šlapadlo. Pokud vás to nezláká k vodě, můžete si zahrát plážový volejbal, stolní tenis i minigolf, nebo se schovat před sluníčkem do nové herny s fotbálkem, kulečníkem a billiárem. Pamatují tu i na děti, které najdou nové kamarády na dětském hřišti u pláže.

Člověku u vody rychle vyhládne, vy se ale vůbec nemusíte zatěžovat s piknikovým košem, ve kterém vám rychle zteplá pití a roztéká se máslo nebo sýr. V kempu jsou hned dvě restaurace, stánek s občerstvením přímo u vody a malý obchůdek s potravinami, kde nakoupíte vše nejnutnější

Když se vám u Chmelaře zalíbí, nic nebrání tomu, abyste tu strávili třeba celou dovolenou. Ubytovat se můžete ve vlastním stanu, nebo v 2 až 5 lůžkové chatce s příslušenstvím i bez. V tomto případě máte vstupné na pláž zahrnuto v ceně za ubytování. Stanaře bude určitě zajímat, že jsou v areálu sprchy s pitnou vodou, WC i převlékací kabinky u vody.

Pokud byste si chtěli zarybařit, budete se muset od Chmelaře přesunout k Barvíři, rybníku, který najdete uprostřed města. Jestli nemáte rybářský lístek, je možné ho v recepci kempu získat. Cena povolenky se liší podle toho, zda patříte k místním, nebo jste odjinud. Úštěčtí platí 50 Kč za den (děti do 15 let 20 Kč) a sezónní povolenka je přijde na 500 Kč (děti do 15 let 300 Kč). Tzv. „mimoúštěčtí“ zaplatí 70 Kč za den (děti do 15 let 35 Kč) a na celou sezónu si musí trochu připlatit, povolenka pro dospělého je za 1100 Kč (děti do 15 let 550 Kč).

Mapu okolí jezera Chmelař poskytl: supermapy.centrum.cz

Otevřeno

červenec – srpen

Vstupné na pláž

Děti (do 150 cm) 10,- Kč / den
Dospělí 25,- Kč / den

Parkování

Auto 50,-Kč / den
Moto 25,- Kč / den
Bus 60,-Kč / den
Karavan 70,- Kč / den
Parkoviště jsou přímo před areálem kempu.

Kontakt

tel.: 416 795 571, Ilona Hájková
e-mail: rekresluzby@mesto-ustek.cz

Provoz

ATC Chmelař Úštěk, Levínská 3, Úštěk

fotogalerie