město Úštěk

Historický jarmark

Historický jarmark je velká událost. Každoročně se jednu letní sobotu kolem 15. srpna celé město vrátí o několik staletí zpět, aby si připomnělo svou středověkou slávu. Náměstí se promění v tržiště, které zaplní stánky s medovinou, koláčky a ručními výrobky. Svoje řemesla představí proutkáři, kováři, řezbáři a na stáncích nebudou chybět ani keramické nádobky všech tvarů a batikované látky nejrůznějších barev.

Ochutnávat a nakupovat budete za zvuků dobové hudby a tradičně budete moci zhlédnout kejklířská a šermířská představení. Na panském dvoře před bývalým hradem a později pivovarem svou scénu rozbalí ochotnické divadelní soubory. Při příležitosti jarmarku se otvírají i dveře Pikartské věže nebo kostela sv. Petra a Pavla na náměstí.

Po 20. hodině se můžete připojit do průvodu s loučemi, který doprovází ohňové vystoupení a dobový tanec. Průvod tradičně uzavře velkolepý ohňostroj z věže kostela sv. Petra a Pavla. Každý rok doplňuje jarmark i něco, co v programu ještě nebylo, ať to je strašidelné sklepení s mnichy, nebo projížďka historickou železniční lokálkou, takže se máte vždy na co těšit.

Další informace: informační centrum .

fotogalerie